Yasadışı trol avcılığına geçit yok (24.09.2020)

Su ürünleri kaynaklarını korumak ve sürdürebilir su ürünleri avcılığını sağlamak üzere İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi'nde geniş çaplı denetim yapıldı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu, yol haritası belirlendi (24.09.2020)

Vali İlhami Aktaş başkanlığında, Ziraat Bankası tarafından hazırlanan ve Valiliklerle yapılacak protokol kapsamında İl’lerde uygulanacak "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" isimli Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projesi toplantısı yapıldı.

Erensoy; “Yetersiz ve kaygı verici buluyoruz” (24.09.2020)

Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Güleda Erensoy, salgın sürecinin bugüne kadar ki yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici bulduklarını söyledi.

Üreticinin zararı karşılanacak (24.09.2020)

Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Pehlivan’ın ve Meclis Kurulu üyelerinin girişimleri sonucu ilçede yaşanan dolu afeti nedeniyle zarar gören ve zararını İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne tespit ettiren üreticilerin zararı, %15’i Cumhurbaşkanlığı Destek Hizmetleri tarafından karşılanacak.

Kaymakam Ongu kimliğini yükletti (24.09.2020)

Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Hayat Kimliğinle Kolay” Projesi kapsamında sürücü belgesi bilgilerini Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yükletti.

Biber üreticileri zor durumda (24.09.2020)

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Yenice biberi olarak bilinen kapya biberiüreticilerinin, iktidarın yanlış tarım politikaları yüzünden zor durumda olduğunu söylediler.

Uzaktan eğitime destek olacaklar (24.09.2020)

Çanakkale iş dünyasının temsilcileri, uzaktan eğitimde fırsat eşitsizliğine son vermek üzere yapılabilecek destek çalışmalarını görüşmek üzere bir araya geldi.

Ezine'nin kurtuluşu törenle kutlandı (24.09.2020)

Ezine ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı nedeniyle tören düzenlendi.

Kaymakam Uzan Yaylacık Köyü’nde (24.09.2020)

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Yaylacık Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.