Güldemir’den Vali Aktaş’a ziyaret (28.12.2021)

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Vali İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.

El ele gönül gönüle verdiler... (28.12.2021)

Çanakkale Koruma Altındaki Çocukların Kurum ve Kuruluşlarını Güçlendirme Derneği tarafından, devlet koruması altındaki çocuklara destek sağlamak ve farkındalık yaratmak amacı ile düzenlenen kahvaltı ve kermes etkinliği büyük ilgi gördü.

İşbirliği kararı alındı (28.12.2021)

ÇOMÜ İle Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi arasında işbirliği kararı alındı.

Baro’dan ’taksi’ uygulaması (28.12.2021)

Çanakkale Barosu, yeni bir taksi uygulamasını daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Gerçekleştirilen anlaşma ile Çanakkale Barosu avukatlarına yeni bir kolaylık daha sunulmuş olacak.

Mecazdan Hakikate, AŞK (25.12.2021)

Mecazdan Hakikaten Aşk Sempozyumu açılışı zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Erdoğan; “İlk günkü heyecanla devam ediyoruz” (25.12.2021)

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Ankara’da gerçekleşen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Başkan Erdoğan aynı zamanda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile bir araya gelerek 2022 yılına yönelik planlanan proje ve çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

BU ATÖLYEDE ENGEL YOK “Kapımız herkese açık” (25.12.2021)

Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi bir ilki gerçekleştirdi. Çanakkale’de açılan ‘Engelsiz Atölye’ sayesinde, engelli vatandaşların kullandığı ekipmanlarıyla ilgili yaşadığı teknik sorunlar en hızlı şekilde giderilecek. Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular, Kaleninsesi Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada, “Atölyenin kapısı herkese açık” dedi.

Başkan Yıldırım’dan fahiş fiyatlara tepki “SPEKÜLATİF FİYATLAMALAR SONLANDIRILMALI” (25.12.2021)

Döviz kurundaki sert düşüşün, pek çok sektörde fahiş seviyelere yükselen fiyatlara yansıtılmamasına tepki gösteren Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, “Spekülatif fiyatlamalar sonlandırılmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Belediye Başkanları, Kızılcahamam’da buluştu (25.12.2021)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca Kızılcahamam’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

27 İlde Tırpan Operasyonu (25.12.2021)

Aralarında Çanakkale’nin de olduğu 27 İlde eş zamanlı TIRPAN kod adlı operasyon başlatıldı.