“BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademik ve idari personeli düzenlenen kurum içi bayramlaşmada buluştu.

BİLİM VE KELEBEKLER

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi’nde ‘Yaz Bilim Kampı’ kapsamında “Kelebeklerin Dünyası Etkinliği” gerçekleştirildi.

İLK KAYITLAR ALINDI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Lapseki Meslek Yüksek Okulu 2017-2018 akademik yılı ilk kayıt töreni yapıldı. Kaymakam Tahir Şahin ile Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz öğrencilerin ilk kayıtlarını alarak hediye takdim etti.

BATI TARKYALI ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ ÇOMÜ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni (ÇOMÜ) tercih eden ve Türkçe Yeterlilik Sınavı’na girmek için ÇOMÜ’ye gelen Batı Trakyalı öğrenciler Rektör Vekili Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ın misafiri oldular.

TV19 Muhabiri Yerel Medya Özendirme Yarışmasında Birinci Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu mezunu öğrencisi, TV 19 muhabiri Turan Yıldız, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı.

PROTOKOL İMZALANDI

Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÇOMÜ KREŞE SEMİNER

Emniyet Müdürlüğü’nden Çomü Kreş'i ziyaret eden polis memurları, 4 ve 5 Yaş Gruplarına küçük bir seminer verdi. Çizgi film izleterek çocukların anlayabileceği şekilde sunum yapan polisler, çocukların sorularını da yanıtladıktan sonra hediyelerini takdim ettiler.

ÇOMÜ TİRAN’DA TANITILDI

Arnavutluk’un önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan ALSAR Vakfı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında yapılan eğitim ve kültürel alanlarında işbirliği protokolü çerçevesinde Türk eğitim sistemi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arnavut öğrencilere tanıtıldı.

ÇOMÜ MATBAASININ KAPASİTESİ ARTTI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde bulunan matbaa işletmesine Türkiye İstatistik Kurumu ile yapılan protokol çerçevesinde hibe edilen cihazlarla ÇOMÜ matbaasının kapasitesi büyük oranda artırıldı.

ÇOMÜ, TÜBİTAK ARDEB PROJELERİNDE 24. SIRAYA YÜKSELDİ

TÜBİTAK ARDEB projeleri 2016 yılı istatistikleri yayınlandı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ARDEB projelerinde 169 üniversite arasında 24. sırada yer aldı