EMLAK VERGİSİNDE YÜKSEK ARTIŞ

Son dönemde yaşan emlak vergisindeki yüksek artışın vatandaşı zorlaması düşünülüyor. Emlak vergisine esas olan arsa rayiç bedellerindeki yüksek artış özellikle emekli maaşı ile geçinmeye çalışanları iyice zorladı. Bu durumdan haberi olmayan yurttaşlar ise bu durumdan ancak faturayı aldıklarında haberi oluyor.

KREDİ KULLANIRKEN VADE TERCİHİ NASIL OLMALI?

Kredi kullanırken borcunuzu bir an önce bitirmek isteyebilir ya da daha uzun vadeye yaymayı arzu edebilirsiniz. Ancak vade tercihinde bulunmadan önce ödeme gücünüzden faiz oranlarına ve borcun miktarına kadar dikkat etmeniz gereken pek çok kriter var. Nedir bunlar? Ödeme gücüne dikkat

EN FAZLA PARAYI KİRA VE KONUTA HARCADI

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press Türk halkının en çok harcama yaptığı tüketim başlıkları üzerine bir araştırma gerçekleştirdi. Ajans Press’in araştırmasına göre, hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalarda en yüksek payı yüzde 25,2 ile konut ve kira harcamaları oluşturdu. TÜİK’ten derlenen verilere göre İkinci sırayı yüzde 19,5 ile gıda ve alkolsüz içecek harcamaları alırken toplam tüketim harcamaları içerisinde en düşük payı alan harcama grupları; yüzde 2,3 ile eğitim ve yüzde

SIK YAPILAN DEKORASYON HATALARI

Ev dekorasyonu sırasında yapılan bir çok hata yüzünden istenilen sonuç alınamıyor ve ev sahipleri evin son halinden memnun kalmıyor. Onca emek ve maddi kaybın ardından istenilen sonuç çıkmayınca da bunun neden olduğu düşüncesi ortaya çıkıyor. Herkesin zevkleri farklı. Bu yüzden sizin beğendiniz bir şeyi herkesin begenmesini beklemeyin. Ama bazı durumlar var ki ev bir anda rüküş göz yorucu bir hal alıyor. Peki evimizin dekorasyonu sırasında ne hatalar yapıyoruz? Nasıl önlemler almalı daha sıcak d

SİTE AİDATININ BELİRLENMESİ

Aidat, sitenin temizliği, güvenliği, tesisat ve onarımı gibi gerekli görülen ihtiyaçlar için toplanıyor. Site aidatının belirlenmesi ile ilgili esaslar, Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında açıklanıyor.

Gayrimenkulde Satışı Belirleyen Konut Kredileridir

Haziran ayı konut satış verileri, geçen yılın aynı ayına göre %8, Mayıs ayına göre ise %16 kayıp olduğunu gösterdi. Hazirandaki bu düşüşün mevsimsel etkisi olmakla birlikte, konut satışını etkileyen ana faktörün konut kredi oranları olduğu bir gerçek.

Yeni Konutlarda Fiyatlar Ne Kadar Arttı?

Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin desteğiyle hazırlanan REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi sonuçlarına göre, Haziran ayında bir önceki aya göre; %0.29 oranında artış gerçekleşmiş olup, geçen yılın aynı dönemine göre %2.82 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise %75.20 oranında artış gerçekleşmiştir.

Arsa Almak İyi Bir Yatırım Mı?

Kazançlı bir yatırım için arsa almak yatırımcılar tarafından en çok kullanılan akıllı bir yatırım enstrümanıdır. Doğru zamanda doğru lokasyonda gayrimenkule yapılan bir yatırım, orta ve uzun vadede büyük bir getiri sağlayabilir. Size bu yatırımlardan en yüksek kazancı sağlayacak olanlardan biri de arsa yatırımlarıdır.

2017 Yılında Emlak Vergisi Ne Kadar Oldu?

Arazinizin, evinizin veya dükkânınızın değeri 4 yıl sonra yeniden belirlendi. 2018’de emlak verginizi buna göre vereceksiniz.

Rus Yatırımcılar Türkiye'ye Yöneldi

Yabancılara yapılan konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 artarak bin 624 olarak kayıtlara geçti.